fbpx

Pasjonujący Wtorek – 17.09.2019

wrz 17, 2019 | Pasjonujący Wtorek - LIVE

Projekt Ba-Ha-Art na Facebooku rozrastał się tak szybko, że nie dawałam rady w żaden możliwy sposób odpowiadać na pytania pojawiające się w mojej skrzynce. Każde pytanie, czasami tylko jakaś refleksja,  to były gotowe tematy do dyskusji, pisania posta czy blogowania. Ale doba ma tylko 24 godziny. I choć bardzo bym chciała, żeby miała więcej – nie da rady. Dzień z gumy nie jest. Tak właśnie narodził się pomysł na Pasjonujący Wtorek – czyli cotygodniowe spotkanie na żywo (LIVE) w każdy wtorek o godzinie 10:00 na stronie Ba-Ha-Art na Facebooku.

 

Dziś o lepszych i gorszych pasjach (nagranie LIVE – 17.09.2019)

 

#PRACOWNIA-Ba-Ha-Art czyli ogłoszenia małe i duże:

 

  • Nadal można dołączyć do grupy zamkniętej „Kierunek – Pasja!” Grupa jest zamknięta ale otwarta – taki paradoks. Wystarczy odpowiedzieć na jedno pytanie – dlaczego chcesz tam dołączyć. I zapewniam Cię, że nie musi to być wielostronicowa rozprawka, z mocnym i ambitnym zakończeniem broniącym tezy głównej. To tam prowadzę co dwa tygodnie na żywo serię pytań i odpowiedzi. Pytania zostawiają członkowie grupy – odpowiadam ja. TU MASZ LINK.

 

  • Warsztaty – są jeszcze wolne miejsca na warsztatach w październiku i listopadzie. Wszystkie informacje o tym, co się dzieje na warsztatach i dlaczego je robię a przede wszystkim dla kogo one są – znajdziesz TUTAJ.

 

  • Trzecia edycja kursu online-  „Żyj z pasją i z pasji!” –  TADAM – TADAM – TADAM – rusza już 10 października. Będzie to ostatnia szansa na dołączenie do grona kursantów w tym roku. Nie przegap.

 

TEMAT DNIA: mobbing – masakra

❂ Dziś o mobbingu w pracy. To nie są moje doświadczenia a Wasze. Dostałam furę maili po ostatnim #PasjonującymWtorku od ludzi, którzy opisali mi, że pasja ratuje ich psychikę zrytą kompletnie przez fatalną atmosferę w firmie.

❂ Zobaczcie my nawet o tym mówimy „fatalna atmosfera” a przecież to nie jakaś bezosobowa „fatalna atmosfrera tylko konkretni ludzie! Ja jakoś kojarzyłam mobbing z korporacjami, wyścigiem szczurów i cisnięciem na realizację planów.

❂ Najpierw byłam zaskoczona, potem poruszona, wreszcie podłamana – kiedy dowiedziałam się, że mobbing jest powszechny w środowiskach naukowych.

❂ Na uczelniach wśród ludzi, którzy przed swoim nazwiskiem mają kilka dodatkowych literek jest to niemal standard. Zawsze mi się wydawało, że ktoś z taki jak doktor z habilitacją albo profesor, czyli ludzie z szeroką wiedzą to równocześnie ludzie o bardzo wysokiej kulturze osobistej. To ludzie, którzy tą kulturę osobistą przekładają na klimat panujący na danym wydziale.
No cóż.
Nie pierwszy raz jestem zaskoczona

 

Poruszyło Cię coś? Koniecznie o tym napisz! W ten sposób tworzymy zbiorową świadomość. Prawdopodobnie nie jesteś jedyną osobą, która ma ten sam problem albo punkt widzenia.

Buziole,

Basia